Program targów Żyj i mieszkaj we Wrocławiu

Zapraszamy na kolejną edycję targów Zyj i mieszkaj we Wrocławiu”, które odbędą się w  dniach 5-6 kwietnia 2014 r. we Wrocławskim Centrum Kongresowym położonym w kompleksie Hali Stulecia. Organizatorem wydarzenia są firmy członkowskie Oddziału Polskiego Związku Firm Deweloperskich we Wrocławiu.

Prezentacje ofert firm deweloperskich zrzeszonych w Oddziale PZFD we Wrocławiu:
– Archicom
– Blockopl
– mLocum
– PBO Dach Bud
– DOM.developer
– Dom Development
– Grupa PROFIT Development
– INKOM
– Osiedle Malownicze
– Salwirak
– Temar Deweloper
– Vantage Development

Prezentacja Osiedla Europejskiej Stolicy Kultury 2016:
Nowe Żerniki – WUWA

Sprawdzenie zdolności kredytowej i doradztwo finansowe:
– konsultanci Domu Kredytowego Notus
– przedstawiciele banku Credit Agricole

Aranżacja i wyposażenie wnętrz:
– prezentacja oferty marek Grupy Rovese: Cersanit, Opoczno, Meissen Keramik
– projektowanie łazienek

Bezpłatne porady z zakresu:
– aranżacji wnętrz poprowadzą architekci z Kowalczuk Architekci
– projektowania przydomowej zieleni (ogrody, tarasy, balkony)

 

 

Zajęcia sportowe dla aktywnych:
– godzinne marsze nordic walking połączone z ćwiczeniami ogólnorozwojowymi prowadzone przez instruktorów z RightWay: sobota (05.04.2014) o godz. 12:00 – 13:00 oraz niedziela (06.04.2014) o godz. 12:00 – 13:00

Zajęcia nordic walking  mają charakter ogólnorozwojowy z naciskiem na profilaktykę prozdrowotną i kształtowanie sylwetki. Uczestnicy zajęć będziemy uczyli i doskonalili technikę nordic walking, wykonamy odpowiednie ćwiczenia siłowe, wytrzymałościowe i ogólnorozwojowe z wykorzystaniem kijów. Gwarantujemy świetną zabawę i profesjonalne doradztwo w zakresie techniki nordic walking, sprzętu, odzieży sportowej i zdrowej diety.

Warsztaty Dziecięcego Studia Architektury w ramach targów „Żyj i mieszkaj we Wrocławiu” 2014

Dziecięce Studio Architektury

Czy architektura może uczyć i bawić? Jaka jest różnica między przestrzenią publiczną a przestrzenią prywatną? Jak projektować, by tworzyć miejsca sprzyjające tworzeniu więzi społecznych? Na jakie zmysły działa architektura? Dziecięce Studio Architektury jest specjalnym programem cyklicznych warsztatów Centrum Poznawczego, poświęconych architekturze, projektowaniu i przestrzeni współczesnego miasta. Dziecięce Studio Architektury łączy zdobywanie wiedzy o kształtowaniu przestrzeni wspólnej z fantastyczną zabawą w projektantów i architektów.

Sobota, 5.04.2014 r., godz. 11:30 – 15:30: Oswajanie miasta

Co zrobić, by miasto było przyjazne dla swoich mieszkańców? Jak oswoić przestrzeń wspólną? Jakie potrzeby mają mieszkańcy wrocławskich osiedli? Wspólne projektowanie wrocławskiego osiedla marzeń, budującego nie tylko wymarzoną, spokojną codzienność, ale i pozytywne więzi między jego mieszkańcami.

Niedziela, 6.04.2014 r., godz. 11:30 – 15:30: Jak znika fabryka?

Co może znajdować się w budynkach, w których mieściły się kiedyś fabryki i zakłady przemysłowe? Na czym polega rewitalizacja w architekturze? Poznawanie „drugiego życia” terenów poprzemysłowych na różnych przykładach oraz wspólne projektowanie makiety nowego miejsca do życia, zabawy i odpoczynku dla małych i dużych mieszkańców miast

Targi Zyj i mieszkaj we Wrocławiu:
Kiedy: 5-6 kwietnia 2014
Godziny: sobota 10:00 – 17:00, niedziela 10:00 – 16:00
Miejsce: Wrocławskie Centrum Kongresowe – kompleks Hali Stulecia (ul. Wystawowa 1), sala wielofunkcyjna

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, zapraszamy!

Zobacz także: