Żyj i mieszkaj we Wrocławiu już wkrótce!

11-12 kwietnia w Hali Stulecia odbędą się piąte targi mieszkaniowe Żyj i Mieszkaj we Wrocławiu. W programie targów, podobnie jak w poprzednich edycjach, oprócz oferty firm deweloperskich zaprezentowane zostaną także atuty wrocławskich dzielnic. W tym roku w centrum uwagi znajdzie się ich oferta rekreacyjna oraz możliwości spędzania czasu wolnego.

Na targach organizowanych przez członków Polskiego Związku Firm Deweloperskich we Wrocławiu (PZFD Wrocław) swoją ofertę przedstawią: Archicom, Arkop, Blockpol, mLocum, PBO DACH BUD, DOM.developer, Dom Development, PROFIT Development, INKOM, Osiedle Malownicze, Partner Capital Group, Salwirak, TEMAR Deweloper, Vantage Development.

Jednym z ciekawszych punktów programu będzie z pewnością bieg na orientację, organizowany we współpracy z Dolnośląskim Związkiem Orientacji Sportowej. Na terenie Hali Stulecia, Parku Szczytnickiego oraz Pergoli podczas dwudniowego wydarzenia, każdy bezpłatnie będzie mógł spróbować swoich sił pod okiem fachowców na trasach biegu z wykorzystaniem profesjonalnych map.

 Do wyboru będą dwie trasy – pierwsza, profesjonalna trasa dla biegaczy o długości około 3 kilometrów, przebiegająca przez najatrakcyjniejsze części parku Szczytnickiego. Druga łatwiejsza, specjalnie przygotowana dla spacerowiczów oraz rodzin z dziećmi. W biegu na orientację będzie mógł wziąć każdy, kto zgłosi się do specjalnie oznaczonego stoiska na terenie targów. Zawodnicy otrzymają profesjonalną mapkę z oznaczonymi punktami kontrolnymi. Trasa jaką wybiorą uczestnicy jest dowolna. Po ukończonym biegu biorący udział będą mogli porównać swoje wyniki, a także wylosować atrakcyjne nagrody.

To nie jest jedyna rozrywka jaka została zaplanowana podczas targów „Żyj i Mieszkaj”. W niedzielę (12.04.2015) w godz. 11:00 – 12:00 oraz 14:00 – 15:00 odwiedzający będą mogli wziąć udział w bezpłatnych zajęciach jogi organizowanych przez szkołę Abhaya. Organizatorzy zapraszają także na godzinne marsze nordic walking, połączone z ćwiczeniami ogólnorozwojowymi, prowadzone przez instruktorów z RightWay. Zajęcia rozpoczną się w niedzielę (12.04.2015) o godz. 12:00.

W strefie aktywności będzie możliwość zagrania w gry planszowe, które oprócz dobrej zabawy niosą ze sobą treści dydaktyczne i wychowawcze.
Dla najmłodszych został przewidziany kącik gry i zabaw, w którym pod okiem profesjonalnej animatorki z Fabryki Pomysłów i Zabaw miło spędzą czas.
Dla dzieci zainteresowanych sportem trenerzy klubu Polonia Wrocław przygotowali krótkie warsztaty podstaw sztuki piłkarskiej.

Nowością tegorocznej edycji targów jest strefa DESIGN. Wrocławscy oraz lokalni artyści zaprezentują tu m.in.: meble z materiałów z recyklingu, meble i akcesoria z filcowych kulek, wielofunkcyjne meble do małych mieszkań, poduchy inspirowane dawną sztuką ludową czy oszczędne w formie lampy. Zobaczymy prace m.in.: Flapo, Woodboom, DesignPolski, Rekoforma, Kowalsky Design, Felt Stories.

Zainteresowani kupnem mieszkania sprawdzą na miejscu swoją zdolność kredytową i zasięgną rad konsultantów Domu Kredytowego Notus. W programie wydarzenia znalazły się także prezentacje firm wyspecjalizowanych w aranżacji i wyposażeniu wnętrz oraz projektowaniu łazienek (Cersanit, Opoczno). Uczestnicy mogą liczyć także na bezpłatne porady z zakresu aranżacji wnętrz, których udzielą architekci z pracowni Kowalczuk Architekci.

Podczas targów przeprowadzone zostaną również konkursy, w których będzie można wygrać karty podarunkowe na zakupy w sklepie internetowym Dekoria.pl. Dla zgłodniałych fanów jedzenia na kółkach zagoszczą także foodtrucki.

Zapraszamy na 5 edycję targów Żyj i Mieszkaj we Wrocławiu

11-12 kwietnia 2015 r.

Wrocławskie Centrum Kongresowe przy Hali Stulecia

sobota 10:00 – 17:00

niedziela 10:00 – 16:00

wstęp bezpłatny

Zobacz także: