PZFD Wrocław partnerem konkursu Dolnośląski Gryf

Tegoroczna edycja organizowanego przez Zachodnią Izbę Gospodarczą konkursu Dolnośląski Gryf jest dla naszego Oddziału wyjątkowa – po raz pierwszy PZFD Wrocław jest Partnerem jednej z kategorii. „Wizjoner Przestrzeni” to kategoria skierowana do podmiotów, których celem jest tworzenie nowoczesnych, estetycznych i przyjaznych środowisku przestrzeni.

Kapituła konkursu doceni oryginalne, ale i spójne z otoczeniem, zrealizowane w ostatnich 3 latach projekty zabudowy przestrzeni na Dolnym Śląsku. Zwycięzcę w tej kategorii charakteryzować musi zastosowanie rozwiązań innowacyjnych oraz uwzględniających potrzeby społeczności lokalnej. Kluczowa jest także całościowa koncepcja istniejących i zaplanowanych elementów zagospodarowania przestrzeni, tworząca wyraźną wizję dopasowaną do specyfiki miejsca, którego dotyczy.

Wizjoner Przestrzeni to kategoria, która bardzo dobrze ilustruje podejście deweloperów do realizowanych projektów: w swojej działalności zawsze staramy się nie tylko budować mieszkania i domy, ale realnie wpływać na kierunek, w jakim rozwija się miasto i w sposób przemyślany kreować przestrzeń. Dostrzegamy coraz większą potrzebę przykładania wagi nie tylko do kwestii technicznych, ale i zagadnień dotyczących szeroko rozumianego, mądrego planowania, polityki miejskiej, ekologii – czyli obszarów dotykających bezpośrednio jakości życia wrocławian.

Cieszy nas fakt, że długoletnia działalność Oddziału PZFD we Wrocławiu w połączeniu z dotychczasową owocną współpracą z Zachodnią Izbą Gospodarczą w pewien sposób zainspirowały Organizatorów do stworzenia nowej kategorii w prestiżowym konkursie, jakim jest Dolnośląski Gryf. Dzięki tej kategorii Kapituła daje wszystkim firmom realizującym rozmaite inwestycje budowlane na Dolnym Śląsku możliwość zaprezentowania swoich najlepszych i najbardziej innowacyjnych projektów. – mówi Mirosław Półtorak, Wiceprezes Oddziału Polskiego Związku Firm Deweloperskich we Wrocławiu.

Zachęcamy Państwa do zgłaszania swoich projektów! Zgłoszenie następuje poprzez wypełnienie krótkiego formularza dostępnego pod adresem: https://bit.ly/2lGS0bL

Termin zgłoszeń do konkursu upływa 21 września br.

Zobacz także: