Porozmawiajmy o dzielnicach

W pierwszy weekend kwietnia deweloperzy zrzeszeni we wrocławskim oddziale Polskiego Związku Firm Deweloperskich po raz kolejny zaproszą mieszkańców stolicy Dolnego Śląska na „Żyj i Mieszkaj we Wrocławiu” – jedyne wydarzenie targowe, podczas którego odwiedzający mogą liczyć na więcej niż tradycyjny przegląd ofert rynku nieruchomości. Motywem przewodnim nadchodzącej edycji są wrocławskie dzielnice.

Po raz kolejny dla wrocławian

Dwanaście podmiotów zrzeszonych w Oddziale PZFD we Wrocławiu od czterech lat realizuje szereg inicjatyw dla mieszkańców miasta. „Żyj i Mieszkaj we Wrocławiu” tradycyjnie już umożliwi przegląd atrakcyjnej oferty mieszkaniowej najbardziej pewnych firm deweloperskich, jak i zapoznanie się z bogatą ofertą kulturalną, jaką bez wątpienia dysponuje nasza aglomeracja. 5 i 6 kwietnia we Wrocławskim Centrum Kongresowym w kompleksie Hali Stulecia będzie można poszukać wymarzonego M, ale także poznać atrakcje i możliwości, jakie swoim obecnym i przyszłym mieszkańcom zapewniają wrocławskie dzielnice. Nie rezygnujemy z atrakcji, do których już zdążyliśmy przyzwyczaić gości „Żyj i mieszkaj we Wrocławiu”. Przeciwnie – robimy krok dalej, zapraszając wrocławian do dyskusji na temat tego, co jest mocną stroną poszczególnych części miasta, na co warto położyć akcent przy jego dalszym zagospodarowaniu i rozbudowie. – mówi Krzysztof Ziajka, Prezes Zarządu INKOM S.A. i Wiceprezes Oddziału PZFD we Wrocławiu.

I tak, obok znanych już z poprzednich edycji wydarzenia treningów nordic walking czy kącika twórczych zabaw dla najmłodszych, goście wydarzenia będą mogli dowiedzieć się, co proponują inicjatywy kulturalne skupione na Śródmieściu, czy jaką ofertę przygotowały na nadchodzący sezon obiekty rekreacyjno-sportowe na zielonych Krzykach. Wstęp na „Żyj i Mieszkaj we Wrocławiu” jest wolny.

W pięciu częściach

Na co dzień mogą konkurować w tworzeniu jak najlepszej i pełnej oferty mieszkaniowej dla obecnych i przyszłych wrocławian, ale ponad wszelką wątpliwość łączy ich jedno: troska o komfort i wysoki poziom życia w mieście. Przedstawiciele firm deweloperskich zrzeszonych w Oddziale PZFD we Wrocławiu są zgodni co tego, że każda z pięciu dzielnic miasta – Stare Miasto, Śródmieście, Krzyki, Fabryczna i Psie Pole – jest na swój sposób wyjątkowa. Każda z części Wrocławia ma swoją historię, swój klimat, swoje genius loci. – zauważa Mirosław Półtorak, Prezes Zarządu DOM.developer i Wiceprezes Oddziału PZFD we Wrocławiu – My, służąc mieszkańcom miasta, chcemy wspólnie z nimi zastanowić się, jak wydobyć potencjał poszczególnych miejsc, a jak przekuć w korzyści ewentualne minusy wynikające, na przykład, z lokalizacji. Dialog to słowo-klucz, dlatego dzięki bieżącej edycji „Żyj i mieszkaj we Wrocławiu” chcemy go rozpocząć.

Podczas pierwszego kwietniowego weekendu swoją ofertę mieszkaniową zaprezentują gospodarze cyklicznego wydarzenia: Archicom, Blockpol, mLocum, PBO Dach Bud, Dom Development, DOM.developer, Grupa PROFIT Development, INKOM, Osiedle Malownicze, Salwirak, TEMAR Deweloper, Vantage Development. Inicjatywy kulturalne, stowarzyszenia, firmy, które chciałyby zaprezentować swoją ofertę w oparciu o podział na dzielnice miasta nadal mogą zgłaszać się do organizatorów.

Zobacz także: