Popyt na mieszkania wciąż wysoki

Po dwóch latach rekordowej sprzedaży mieszkań nadchodzi rok z rekordową liczbą zmian na rynku nieruchomości. Szybkie wyczerpanie się środków z programu „MdM”, wyższy wkład własny, start programu „Mieszkanie PLUS”, zmiany w oferowaniu kredytów hipotecznych – mogą zatrząść sytuacją na rynku. Czy wpłynie to na ceny mieszkań? Dowiemy się już na Targach Mieszkań i Domów, które odbędą się 11 i 12 marca w Hali Stulecia we Wrocławiu.

DSC_1394

Polski rynek mieszkaniowy to swoisty fenomen: boom mieszkaniowy trwa od ponad 2 lat i jak dotąd nic nie zapowiada znaczących zmian. Eksperci firmy badawczej REAS wysoki popyt na rynku deweloperskim tłumaczą chęcią Polaków do bezpiecznego i trwałego ulokowania oszczędności (np. w porównaniu z giełdą czy funduszami inwestycyjnymi) oraz dążeniem do poprawy warunków zamieszkania. To właśnie teraz pokolenie urodzone w latach 1977 – 1986 zamienia swoje pierwsze mieszkanie na większe: bo pojawiło się dziecko, pies i potrzebna jest większa przestrzeń do życia.

Już 11 i 12 marca w Hali Stulecia odbędą się Targi Mieszkań i Domów. Organizator Targów – firma Nowy Adres SA – oprócz bogatej oferty deweloperskiej przygotowała dla Zwiedzających strefę seminariów i porad. Do dyspozycji będą eksperci z zakresu finansów, najmu i projektowania wnętrz. W strefie porad i wypoczynku kupujący będą mogli skorzystać z indywidualnych porad architektów: Doroty Miśkiewicz z Miśkiewicz Design, Ireny Zajdel z firmy Valent i zespół ekspertów z pracowni wnętrz KODO.

Zależy nam na tym, żeby każdy klient szukający mieszkania czy domu miał nasze Targi w kalendarzu z dopiskiem „obowiązkowo odwiedzić” – mówi Grzegorz Zieliński, Dyrektor Działu Targów Nowy Adres SA. – Są ku temu dwa ważne powody. Pierwszy: mamy ponad 120 wystawców, to zdecydowanie najwyższa liczba, jeśli chodzi o targi mieszkaniowe we Wrocławiu. Druga kwestia, to że oferujemy przegląd oferty największych graczy na rynku deweloperskim. W tym sezonie będą to m.in. Dom Development, Arkop, Rafin, Partner Capital Group, Bouygues Immobilier Polska, Dom Deweloper, mLocum. Partnerem targów jest Archicom, a Partnerami Strategicznymi PZFD i REAS. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa oraz Prezydent Wrocławia Pan Rafał Dutkiewicz.

Organizatorzy zadbali o dodatkowe atrakcje. Podczas Targów będzie można wziąć udział w konkursie i wygrać m.in. voucher na wycieczkę o wartości 4000 zł ufundowany przez Wakacje.pl, vouchery na usługi architektów, komplety pościeli, artykuły dekoracyjne czy książki.

Rodziny mogą liczyć na udogodnienia, m.in. bilet rodzinny w cenie 20 zł (dla dwóch osób dorosłych, dzieci do 18 r. ż. pod opieką dorosłych mają wstęp bezpłatny) oraz kącik zabaw dla dzieci. Jednoosobowy bilet będzie kosztował w kasie 15 zł, e-bilety w cenie 7 zł są już dostępne na stronie www.mieszkaniowi.pl i www.eventim.pl.

 

Targi Mieszkań i Domów

11-12 marca 2017 r.

sobota i niedziela, godz. 10:00–17:00

Hala Stulecia, Wystawowa 1, Wrocław

 

O organizatorze:

Nowy Adres SA – dostawca profesjonalnych narzędzi dla rynku nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Do flagowych produktów firmy należą cykle konferencji branżowych „Forum Rynku Nieruchomości”, „Polski Rynek Mieszkaniowy” oraz „Biurowce w Polsce”, a także Targi Mieszkań i Domów, organizowane w Warszawie, Trójmieście, Wrocławiu, Krakowie i Poznaniu. Nowy Adres jest także twórcą największego w Polsce projektu badawczego rynku nieruchomości „Polski Rynek Mieszkaniowy – Popyt i preferencje nabywców” oraz wydawcą serii albumów „Biurowce w Polsce” i licznych katalogów inwestycji mieszkaniowych. Od maja 2015 r. firma jest Członkiem Wspierającym Polskiego Związku Firm Deweloperskich.

Zobacz także: