PCG rośnie w siłę. Do swojej grupy przyłączył największego dewelopera w Legnicy.

Wrocławski deweloper PCG na przełomie roku połączył siły z Modernbud – największą firmą z branży budowlanej w Legnicy. Tym samym firma PCG powiększyła portfel inwestycji, zwiększając zasięg działania i dostępność mieszkań oraz lokali komercyjnych.

Ostatnie miesiące to dla PCG czas dynamicznego rozwoju. Połączenie z Modernbud to znaczący ruch w skali działania firmy – dzięki transakcji deweloperzy posiadają obecnie 8 inwestycji w sprzedaży, co przekłada się na ok. 750 mieszkań w portfelu.

Więcej znaczy lepiej

Z każdym rokiem firma PCG powiększa portfel nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych, rozwijając jednocześnie obszar działania firmy. W samym 2017 roku liczba oferowanych nieruchomości porównując do roku poprzedzającego wzrosła o blisko 400%. To jeden z najdynamiczniej rozwijających się deweloperów na Dolnym Śląsku, aktywnie działający w ramach struktur Polskiego Związku Firm Deweloperskich.

– Wychodzimy z prostego założenia – nasz produkt musi być pod każdym względem najwyższej jakości. Wciąż napędzamy się do działania – im większa skala, tym większa motywacja, by być jeszcze lepszym. Decyzja o połączeniu sił z Modernbud – deweloperem z historią, uznanym w Legnicy, kojarzonym z profesjonalizmem, który od lat bierze czynny udział w dosłownym budowaniu miasta i jego rozwoju, była odważna i zdecydowanie słuszna. Wspólnie w 2018 roku planujemy osiągnięcie 45 000 PUM, biorąc również pod uwagę udział w kolejnych poza Wrocławiem i Legnicą miastach Polski – Poznaniu, Szczecinie i Lubinie – mówi Piotr Baran, prezes PCG.

Największy deweloper w Legnicy działa wspólnie z Wrocławiem

Modernbud to największy w Legnicy deweloper, który w tym roku obchodzi trzydziestolecie działania. Większość inwestycji komercyjnych i mieszkaniowych w tym mieście jest efektem pracy dewelopera, od lat wspierającego jego rozwój. Do formalnego połączenia PCG i Modernbud doszło pod koniec zeszłego roku.

Zobacz więcej: https://www.youtube.com/watch?v=VE7L3DD2cYM

– Modernbud jeszcze jako generalny wykonawca budował najważniejsze nieruchomości miasta. Od trzech lat swoje działania skupiamy tylko na budownictwie mieszkaniowym, oferując obecnie trzy inwestycje – także w ścisłym centrum miasta. Kolejna inwestycja jest obecnie w fazie przygotowań – w najbliższych tygodniach poinformujemy o projekcie, który na skalę Legnicy będzie swego rodzaju innowacją – komentuje Elżbieta Szymańska, dyrektor ds. sprzedaży w Modernbud.

W trzydziestolecie działalności Modernbud przeszedł również zmiany wizerunkowe – odświeżone logo i nowa strona internetowa to widoczne zmiany, będące podkreśleniem obecnych modyfikacji wynikających z połączenia. – Przyszedł czas na odświeżenie wizerunku i zastosowanie zmian usprawniających działanie firmy, bardziej intuicyjnych i nowoczesnych w kontekście struktury internetowej – tłumaczy Sylwia Guzik-Sienicka, kierownik ds. marketingu w Modernbud.

Rozbudowany segment komercyjny

Działanie w obszarze komercyjnym to dla grupy PCG ważny kierunek rozwoju. Wrocławski deweloper w latach 2014-2016 zrealizował inwestycję Krzycka Business Park – kompleks biurowy łączący przestrzeń kreatywną z biznesową. Właśnie tutaj swoje działania rozwijają zarówno start-upy, jak i większe firmy z branży IT, medycznej czy architektonicznej.

Biura i lokale powstają również przy inwestycjach mieszkaniowych, zarówno PCG jak i Modernbud. Dobrze zaplanowane, w ten sposób poszerzają ofertę dla mieszkańców inwestycji, zapewniając dodatkowe miejsce odpoczynku, rekreacji czy odpowiednie do spędzenia wolnego czasu.

Oferta „pod klucz”, jakiej nie było

W czasach dużej konkurencji na rynku deweloperskim, zarząd PCG podjął – jak się okazało słuszną – decyzję o poszerzeniu oferty o wykończenia mieszkań i biur „pod klucz”. Klienci szybko przekonali się, że takie kompleksowe rozwiązanie ma same plusy, ponieważ zdejmowana jest z nich kłopotliwa często kwestia wyboru materiałów, dobrania ekipy wykończeniowej, nadzorowania pracy fachowców i zaplanowania przestrzeni mieszkania tak, by była zgodna z potrzebami i by żyło się w niej dobrze. Obsługą klienta wykańczającego mieszkanie zajmowała się pracownia Partner Design, powołana do życia przez PCG w 2012 roku. Założeniem działania pracowni od początku jej istnienia było tworzenie projektów wyróżniających się spośród wielu oferowanych przez ogólnopolskie pracownie architektoniczne. W pierwszym we Wrocławiu Showroomie materiałów wykończeniowych osoby oddające aranżacje wnętrza domu, mieszkania, biura czy przestrzeni usługowej w ręce profesjonalistów, mogą zobaczyć różne propozycje wykończeń.

Studio Q2 na pokładzie PCG

Także pod koniec 2017 roku do grupy PCG przyłączone zostało Q2 Studio, pracownia architektoniczna realizująca projekty na terenie całego kraju. Q2 ma w swoim dorobku m.in. realizacje komercyjne, tworząc projekty biurowców, luksusowych obiektów wypoczynkowych, a także budynków mieszkaniowych.

Rozbudowane plany na przyszłość

2018 rok to rozbudowane plany rozwojowe – PCG planuje kolejne inwestycje, zarówno we Wrocławiu, jak i poza jego granicami. W dalszym ciągu w centrum pozostaje klient i opracowywanie projektów takich, w których przyszły mieszkaniec będzie czuł się komfortowo.

– PCG z pewnością wyróżnia najwyższa jakość obsługi klienta. Jesteśmy deweloperem, który nie boi się wyzwań – jako pierwsi we Wrocławiu pokazaliśmy nasze inwestycje w wirtualnej rzeczywistości, co okazało się doskonałym, choć nieznanym jeszcze na lokalnym rynku, rozwiązaniem. Nasz salon sprzedaży również odbiega charakterem i stylem od popularnych biur, w których prowadzone są rozmowy o potrzebach mieszkaniowych – komentuje Edyta Kołodziej, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu.

Zobacz także: