O nas

Polski Związek Firm Deweloperskich

PZFD od 15 lat zrzesza firmy dbające o zachowanie najwyższych standardów w branży tworzącej nowe inwestycje.
4 sierpnia 2010 roku powstał oddział PZFD z siedzibą we Wrocławiu. Od 10 lat tworzy rozmaite inicjatywy i wydarzenia, dzięki którym wpisuje się w potrzeby mieszkańców stolicy Dolnego Śląska, współuczestniczy także w rozmowach z przedstawicielami miasta, podczas których podejmowane są decyzje dotyczące zagospodarowania przestrzeni.

Jako grupa firm deweloperskich zrzeszonych w PZFD budujemy Wrocław i standardy branży deweloperskiej. Zmieniamy oblicze miasta, dbamy o jakość budownictwa. Chcemy, by stolica Dolnego Śląska była miastem znanym w Europie, zasobnym w miejsca pracy i kultury oraz dobrym miejscem do życia. Miejscem, w którym ludzie zechcą się osiedlać. Dlatego tworzymy nowe mieszkania, piękne i obszerne apartamenty, funkcjonalne obiekty biurowe.

Wspieramy wrocławian w procesie wyboru mieszkania, rozwiewamy wątpliwości, odpowiadamy na pytania dotyczące zakupu i finansowania mieszkania lub domu. Służymy radą i pomocą z zakresu prawa budowlanego i umów deweloperskich.

Przestrzegamy zasad Kodeksu Dobrych Praktyk.

Cele

Rolą lokalnego oddziału Polskiego Związku Firm Deweloperskich
jest dbanie o zrównoważony rozwój rynku mieszkaniowego we Wrocławiu i na terenie aglomeracji wrocławskiej, a w szczególności:
Dbałość o poprawianie standardów rynku mieszkaniowego
Konsultowanie planów rozwojowych Urzędu Miasta Wrocławia
Dbanie o transparentność
i przejrzystość procedur deweloperskich
Uzupełnianie tkanki miejskiej niezbędnej dla potrzeb mieszkańców nowoczesnego miasta
Informowanie o nowych inwestycjach
Przestrzeganie wysokich standardów obsługi klienta oraz Kodeksu Dobrych Praktyk
i Katalogu Zasad Umowy Deweloperskie
Prowadzenia dialogu
z klientem
Poprawianie standardów jakości miejskiej tkanki mieszkaniowej
Pozostawanie w stałych relacjach z mediami, które mają ułatwić klientom dostęp do informacji wprost od deweloperów
Bliska i transparentna współpraca z miastem i innymi interesariuszami rynku mieszkaniowego

Zarząd oddziału

Tomasz Stoga
Prezes Oddziału PZFD we Wrocławiu
Mirosław Półtorak
Wiceprezes Oddziału PZFD we Wrocławiu
Absolwent Politechniki Wrocławskiej. Zdobywał doświadczenie w polskich i niemieckich spółkach wykonawczych na stanowiskach inspektora nadzoru, kierownika budowy oraz inżyniera kontraktu. Ze środowiskiem deweloperskim związany od 1997 roku. W 2004 r. założył DOM.developer Wrocław sp. z o.o. i do dziś z powodzeniem pełni rolę Prezesa Zarządu grupy kapitałowej DOM.developer. Od 2014 r. zaangażowany w branżę hotelarską – jest właścicielem luksusowego pensjonatu Villa Alina Medical&SPA**** oraz współwłaścicielem Hotel Polanica Resort&SPA*** w Polanicy-Zdroju. Poza tym miłośnik Czarnego Lądu, toskańskiego wina i ethno jazzu.
Krzysztof Ziajka
Wiceprezes Oddziału PZFD we Wrocławiu
Krzysztof Ziajka, absolwent Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Ukończył studia menedżerskie MBA na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Od 2011 roku obejmuje stanowisko Wiceprezesa Oddziału PZFD we Wrocławiu. W 2015 roku dołączył do Rady PZFD. Od 1998 roku pracował jako Technik Budowy w przedsiębiorstwie produkcyjno-usługowym DRIM, cztery lata później objął funkcję Dyrektora Personalnego. W 2003 roku rozpoczął karierę w firmie INKOM S.A. jako Wiceprezes. Wkrótce awansował na stanowisko Prezesa Zarządu, które pełni do tej pory. W trakcie swojej działalności z powodzeniem przeprowadził kluczowe dla rozwoju przedsiębiorstwa inwestycje mieszkaniowe. Udało mu się zbudować silną lokalną markę o ugruntowanej pozycji.
Piotr Baran
Wiceprezes Oddziału PZFD we Wrocławiu
Piotr Baran, absolwent Wydziału Budownictwa Lądowego i Wodnego Politechniki Wrocławskiej. Po studiach zdobywał doświadczenie w prowadzeniu projektów budowlanych w rodzinnej firmie Modernbud, która od 30 lat realizuje inwestycje budowlane i deweloperskie w całej Polsce. W 2010 roku ze swoim wieloletnim przyjacielem Piotrem Dejneką stworzył grupę kapitałową PCG, która rozpoczęła działalność deweloperską we Wrocławiu. W trudnym dla branży deweloperskiej okresie, firma zrealizowała swój pierwszy projekt -Osiedle Słoneczny Ołtaszyn. Inwestycja odniosła sukces, dzięki czemu była kontynuowana jeszcze przez IV etapy. Obecnie PCG prowadzi we Wrocławiu różne projekty mieszkaniowe i komercyjne. Piotr Baran w PCG pełni funkcję Prezesa Zarządu. Z uwagi na posiadaną wiedzę techniczną i uprawnienia budowlane pełnił funkcję Inspektora Nadzoru w realizowanych przez Spółki inwestycjach. Obecnie jego głównym celem jest sukcesywny i dynamiczny rozwój firmy w różnych segmentach branży deweloperskiej oraz pozyskiwanie i uruchamianie nowych ciekawych projektów. Dzięki doświadczeniu zdobytemu podczas realizacji projektów deweloperskich w różnych częściach świata, wdrożył w swojej firmie obsługę Klienta na najwyższym poziomie, stąd zaufanie i bardzo dobra opinia Klientów firmy w tej niezwykle trudnej branży. Jego oczkiem w głowie jest wykańczanie mieszkań i lokali pod klucz. Tworząc pracownię projektową Partner Design na co dzień przekonuje wszystkich Klientów do kupna wykończonych mieszkań/lokali ponieważ wie, że tylko profesjonaliści mogą przygotować i zrealizować projekt tak, aby Klient finalnie był usatysfakcjonowany zakupem. W chwilach wolnych od aktywnej pracy zawodowej poświęca się hobby w postaci żeglarstwa.
Mirosław Jakubiak
Wiceprezes Oddziału PZFD we Wrocławiu
Absolwent wydziału Podstawowych Problemów Techniki Politechniki Wrocławskiej. Ukończył także studia podyplomowe w zakresie chłodnictwa oraz pozyskał doświadczenie w pracy projektowej. Założyciel oraz prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Oaza we Wrocławiu w latach 1982-1989. Założyciel oraz współzarządzający przedsiębiorstwem Edenpol Sp. z o.o. w latach 1988 -1990. Od roku 1991 współzałożyciel oraz współzarządzający spółką TEMAR, która od 1995 roku prowadzi działalność deweloperską, realizując do dzisiaj liczne obiekty mieszkaniowe na terenie Wrocławia. Aktualnie Mirosław Jakubiak jest wspołwłaścicielem oraz Prezesem spółek wchodzących w skład grupy TEMAR DEWELOPER, która od 2012 roku jest członkiem Polskiego Związku Firm Deweloperskich. W swojej działalności stawia na wysoki standard oferowanych nieruchomości, funkcjonalność rozwiązań przestrzeni miejskiej i rzetelność biznesową. Jego wieloletnia działalność deweloperska na terenie Wrocławia zaowocowała rozpoznawalnością marki, otrzymaniem wielu branżowych nagród i wyróżnień oraz dobrą opinią u Klientów.
Natalia Sawicka
Wiceprezes Oddziału PZFD we Wrocławiu
Bartosz Kuźniar
Wiceprezes Oddziału PZFD we Wrocławiu
Sebastian Bieńkowski
Wiceprezes Oddziału PZFD we Wrocławiu
Kamil Miernik
Wiceprezes Oddziału PZFD we Wrocławiu
Dorota Jarodzka – Śródka
Prezes Honorowa
Dorota Jarodzka–Śródka, absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej. Odbyła staże zawodowe we Francji, Kanadzie i Niemczech. Jej pierwszą znaczącą realizacją był projekt kompleksu hotelowego Inturist w Kijowie. W roku 1996, na zaproszenie Ministra Kultury i Sztuki prezentowała swoje osiągnięcia na Światowym Biennale Architektury w Wenecji. Od 1990 r. prowadzi Studio Projektowe oraz warsztaty mebli i detali architektonicznych ARCHICOM we Wrocławiu. W 1996r jako Prezes Archicom zdywersyfikowała i rozszerzyła działalność firmy o kompleksowe zarządzanie procesem inwestycyjnym i sprzedaż mieszkań w systemie deweloperskim. Aktualnie firma specjalizuje się w projektowaniu i realizacji budynków użyteczności publicznej takich jak banki, hotele, biurowce, głownie w systemie butli to suit oraz osiedli mieszkaniowych. W uznaniu profesjonalizmu i jakości wykonywanych obiektów, oryginalnych pomysłów oraz interesujących aranżacji przestrzeni, jej firma otrzymała ponad 40 cennych nagród, w tym nagrody ministerialne, branżowe, miejskie. Za jakość obsługi klienta i przestrzeganie zasad etyki w biznesie Archicom otrzymał tytuł Przedsiębiorstwa Fair Play oraz najbardziej przyjaznego dewelopera w Polsce. Wielokrotnie doceniano jej wkład w upiększanie przestrzeni miasta: została nagrodzona medalem od Prezydenta Dutkiewicza ”Merito de Wratislavia – Zasłużony dla Wrocławia” oraz tytułem „Człowieka Roku 2011” portalu TuWrocław. Dorota Jarodzka–Śródka dbając budowanie relacji z klientami oraz dążąc do ukształtowania standardów branży deweloperskiej aktywnie współtworzy Polski Związek Firm Deweloperskich w strukturach lokalnych i centralnych.

Członkowie

Dołącz do najlepszych! Zostań członkiem PZFD!