Go to Top

Wykłady i panele dyskusyjne

Joga

Przygotowuje ciało do całodziennej aktywności, wzmacnia mięśnie i poprawia krążenie krwi, ale przede wszystkim wprowadza w doskonały nastrój. Zajęcia poprowadzi studio jogi Drzewo Życia.

Druk stemplowy

Drewniane stemple używane są w tradycyjnym rękodziele indyjskim do tworzenia niepowtarzalnych wzorów na tkaninach. W sobotę uczestnicy nauczą się zdobić torby na zakupy. Zajęcia organizowane przez pracownię ceramiczną Quapcia.

Nordic walking 

Chętni będą mogli wyruszyć na spacer po Pergoli, podczas którego nauczą się prawidłowej techniki nordic walking. To bezpieczny sport nawet dla tych, którzy na co dzień nie przepadają za aktywnością fizyczną. Na zajęcia można zabrać własne kijki. Zajęcia odbywają się w sobotę i niedzielę od 12.00 do 13.00. Poprowadzi je RightWay Fitness&Nordic Walking.

Urządzamy pokój dziecięcy

Podczas sobotniego spotkania z architektem wnętrz – Aleksandrą Kobylańską, właścicielką firmy Papalove, uczestnicy poznają możliwości aranżacji pokoju dla malucha. Będą mieli okazję do skonsultowania własnych pomysłów, pokazania rzutu pomieszczenia czy zainspirowania się, jak przygotować mieszkanie na nowego członka rodziny.

Debata 1

Partycypacja na Osiedlu Maślicach – realne działania tu i teraz W sobotnie popołudnie uczestnicy będą mogli posłuchać prezentacji Sławomira Czerwińskiego, Przewodniczącego Zarządu Osiedla Maślice – dotyczącej działań, które są podejmowane na Maślicach. Podczas spotkania będą mogli wziąć udział w dyskusji dotyczącej potrzeb i oczekiwań mieszkańców.

Projekt P. Przestrzeń partycypacji Prospołecznej

W sobotę uczestnicy będą mogli zapoznać się z projektem partycypacji na osiedlu, realizowanym przez Koło Naukowe Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Zakład Zagospodarowania Przestrzennego Uniwersytetu Wrocławskiego. Poprowadzona będzie także dyskusja o potrzebach osiedla.

Warsztaty malarskie

Uczestnicy poznają tajniki łączenia barw i doborze kolorystyki wnętrza. Będą mieli okazję malować pod czujnym okiem doświadczonej artystki. Zajęcia zostaną poprowadzone przez profesjonalną malarkę, dr Annę Borcz.

Przedmioty użytkowe

Uczestnicy nauczą się lepić z masy plastycznej naczynia i dekoracje do domu. Zajęcia organizowane są przez pracownię ceramiczną Quapcia.

Debata 2

Debata deweloperów, rad osiedla, aktywistów, mieszkańców i wszystkich tych, którzy interesują się dobrze zaprojektowanymi, funkcjonalnymi osiedlami. Podczas spotkania porozmawiamy:

– o tym, jak powstają osiedla, kto jest odpowiedzialny za projektowanie funkcjonalne osiedli

– czym jest w praktyce projekt deweloperski

– o szansach i zagrożeniach dla rozwoju wrocławskich osiedli

– o tym, jak dobrze współpracować

– o tym, że osiedla to nie tylko budynki i infrastruktura, ale także dobrze zaprojektowana społeczność

– o optymalnej infrastrukturze koniecznej do życia i jak ją zapewnić.