Go to Top

Partnerzy i sponsorzy

Partnerzy:

Quapcia

Quapcia to pracownia artystyczna, w której odbywają się warsztaty z ceramiki, szkła, rysunku, malarstwa oraz innych technik. Tworzymy także  elementy dekoracji wnętrz z dużą starannością przede wszystkim z ceramiki i szkła. W naszych projektach używamy także sitodruku i druku 3D, dzięki czemu w krótkim czasie możemy uzyskać skomplikowane i precyzyjne wzory.

Drzewo Życia to studio jogi i systemów leczniczych. Stworzyliśmy unikalną przestrzeń z domową atmosferą, wegańską kawiarnią i jogoteką (biblioteka). Organizujemy wyjazdy, prowadzimy warsztaty i szkolenia, zajęcia indywidualne oraz przygotowujemy programy personalne.

Nasze motto: Pełen relaks po dobrej i głębokiej praktyce na macie.

Znajdziesz nas przy ul.Tęczowej 57 obok EkoBazaru

RightWay Fitness&Nordic Walking

RightWay jest firmą działającą na rynku wrocławskim zajmującą się od 2012 roku treningami personalnymi fitness oraz grupowymi treningami nordic walking z elementami fitnessu zaś od 2016 roku również profesjonalnymi szkoleniami nordic walking.

Pracownia Malarska Anna Borcz

Profesjonalna malarka Anna Borcz prowadzi pracownię i galerię autorską w zabytkowym Domu Celnika na terenie zabytkowego portu rzecznego we Wrocławiu. Podczas wydarzenia zaprezentuje technikę malowania akwarelą.

Papalove PAPA LOVE i PAPA DESIGN (projektowanie wraz wyposażeniem produktami własnej produkcji) jest unikatową usługą na rynku. Można znaleźć projektantów, którzy projektują pokoje dla dzieci wraz z umeblowaniem, ale nie ma na rynku polskim projektanta, który projektuje i wyposaża pokój własnymi produktami, które mają na celu stymulować rozwój sensoryczny i rozwijać kreatywność maluchów.

PAPA DESIGN – to usługa projektowania skierowana jest do osób prywatnych, które chciałyby zadbać o najlepsze możliwe warunki rozwoju dzieci w miejscu, gdzie spędzają one najwięcej czasu – ich pokoju oraz do instytucji, które wspierają rozwój dziecka (przedszkoli, szkół, klubów osiedlowych, dziecięcych akademii nauk), które oczekują całościowego podejścia do tematu projektowania i wyposażenia pomieszczeń.

Osiedle Maślice

W ramach stoiska Osiedla Maślice będzie można spotkać:

  • Zespół Zrównoważonego Rozwoju Maślic przy Radzie Osiedla Maślice
  • Stowarzyszenie Nasze Maślice
  • Koło Naukowe Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Wrocławskiego
  • Zakład Zagospodarowania Przestrzennego Uniwersytetu Wrocławskiego

Na stoisku uczestnicy zobaczą prezentację wystawy historycznej Osiedla Maślice, zorganizowaną przez Stowarzyszenie Nasze Maślice oraz prezentację makiet fragmentu Osiedla Maślice wykonywanych przez studentów gospodarki przestrzennej, zorganizowaną przez Koło Naukowe Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Zakład Zagospodarowania Przestrzennego Uniwersytetu Wrocławskiego.

Galeria DIA

Jesteśmy zespołem artystów plastyków, specjalistów różnorodnych dziedzin sztuki, oraz rzemiosła artystycznego, których łączy wrażliwość artystyczna i wspólna pasja. Projektujemy i ręcznie wykonujemy meble, lampy, elementy wyposażenia wnętrz z drewna, metalu i betonu. Tworzymy także ornamenty przestrzenne, płaskorzeźby, murale, malarstwo ścienne, ornamentalne, iluzjonistyczne, autorskie.

Decotive

Decotive to sklep online oraz galeria fotografii i plakatów, która mieści się na wrocławskim Nadodrzu. Drukujemy prace własne oraz zaprzyjaźnionych artystów. Na stoisku będziecie mogli odwiedzić wystawę wrocławskich fotografii.

Krzywy Komin

CRZ Krzywy Komin jest miejscem, którego celem przede wszystkim jest działalność edukacyjna i kulturotwórcza. Odbywa się ona w głównej mierze przez organizowanie szkoleń i warsztatów dla dorosłych, dzieci i seniorów. “Krzywy Komin” pomaga rozwijać kompetencje zawodowe i kulturowe, wykorzystując najnowsze technologie, czy ucząc przedsiębiorczości. Działania edukacyjne uzupełniane są przez organizowane w CRZ Krzywy Komin wystawy czy też debaty dotyczące kultury.

Wszystkich rodziców z dziećmi zapraszamy do stoiska Krzywego Komina. Możecie tu wziąć udział w grach i zabawach, nauczyć się własnoręcznie robić przypinki czy gniotki. Przez całe dwa dni na dzieci czeka animator, który pomaluje twarze waszych pociech.

WKS

WKS Śląsk przygotował konsolę z grą FIFA 2017. Ufundował też vouchery na mecze w sezonie 2018/2019.

Gwardia Wrocław

Wielosekcyjny klub sportowy założony przeszło 70 lat temu. Na zewnątrz przygotowane jest boisko, na którym będzie można wziąć udział w warsztatach z siatkarzami Gwardii Wrocław.

Kawiarenka Snu

Pierwsza w Polsce „Vinci Power Nap – Kawiarenka Snu” powstała we Wrocławiu

Szczęśliwym i wypoczętym ludziom żyje się lepiej. Jak więc poradzić sobie ze stresem i cieszyć się codziennymi radościami? Odpowiedzią może być 20-minutowa regenerująca drzemka power nap, np. w „Kawiarence Snu”. Nie jest to kolejny salon spa, ale miejsce, w którym wykorzystano innowacyjny system regeneracji oparty na integracji sensorycznej. Pozwala on w zaledwie kilkanaście minut odpocząć, nabrać siły na resztę dnia –  jest odpowiedzią na nasilające się w społeczeństwie poczucie zmęczenia i wypalenia zawodowego. – To zupełnie nowa, innowacyjna ale oparta na głębokiej tradycji forma relaksu.

Na stoisku będzie można zapoznać się z ofertą drzemek Vinci Power Nap jak i dodatkowymi regenerującymi zajęciami ( Vinci Mind Yoga, Da Vinci Swing – kurs mindfulness, Dream Session – muzyka na żywo) , zapisać się, zakupić voucher lub pakiet do Kawiarenki Snu.

Król i Smok

Fundacja Król i Smok pomaga dzieciom, których diagnoza nie jest jasna. Zajmuje się przede wszystkim organizacją leczenia dla dzieci z zaburzeniami neurologicznymi oraz wsparciem finansowym ich rodziców. Przedstawicieli fundacji spotkacie na targach Żyj i Mieszkaj, gdzie będą na was czekać informacjami, czym się zajmują. Dowiecie się też, co dla fundacji mogą robić wolontariusze i jak stać się jednym z nich.

Specjalnie na okoliczność wydarzenia zorganizowany został konkurs na plakat promujący Wrocław. Zwycięskie prace znajdują się na wystawie. Plakaty można zakupić na stoisku fundacji Król i Smok, a cały dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na cele Fundacji Król i Smok.

Pracownia projektowa MOYA

Firma MOYA ENGINEERING działa na rynku Dolnego Śląska od ponad 10 lat. Ma na koncie szereg projektów oraz realizacji obiektów mieszkalnych oraz użyteczności publicznej. Od 2010 roku jako MOYA DESIGN specjalizuje się w aranżacji wnętrz domów i mieszkań. Cechuje ją kreatywność, rzetelność oraz elastyczność poparte wieloletnim doświadczeniem. Zapraszamy na nasze stoisko, gdzie mogą państwo uzyskać bezpłatną poradę architekta wnętrz, skonsultować projekt lub uzyskać konkretną informację na temat materiałów i wyposażenia wnętrz. Zapraszamy również na prezentację naszych prac: „od pomysłu do realizacji”. Dla odwiedzających przewidujemy drobne upominki.

Centrum Aktywności Tarnogaju i Stowarzyszenie Edukacji Krytycznej

Działania CAT: od czerwca 2018: Pikniki, festyny, wspólne działania, kreatywne, teatralno – muzyczne zajęcia dla dzieci oraz zajęcia sportowe dla dorosłych. Od września 2018:wspólne odrabianie lekcji z dziećmi.

Misja: Stworzymy miejsce otwarte na każdego, kto chce coś robić z innymi ludźmi! Będzie można tu poznać sąsiadów, nawiązać nowe przyjaźnie i nauczyć się wielu rzeczy: wziąć udział w bezpłatnych zajęciach prowadzonych przez innych mieszkańców lub zorganizować coś własnego np. spotkanie, warsztaty czy wystawę. Będziemy animować i wspierać mieszkańców w ich działaniach, a także bezpłatnie udostępniać przestrzeń na potrzeby grup nieformalnych i organizacji pozarządowych działających na terenie dzielnicy Tarnogaj. Chcemy aby było to miejsce dla lokalnej społeczności- mieszkańców, aktywistów, organizacji.