Go to Top

Zarząd Oddziału

Dorota Jarodzka – Śródka
Prezes Oddziału PZFD We Wrocławiu

Zrzut ekranu 2016-03-14 o 10.26.03

Dorota Jarodzka–Śródka, absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej.
Odbyła staże zawodowe we Francji, Kanadzie i Niemczech. Jej pierwszą znaczącą realizacją
był projekt kompleksu hotelowego Inturist w Kijowie. W roku 1996, na zaproszenie Ministra
Kultury i Sztuki prezentowała swoje osiągnięcia na Światowym Biennale Architektury w
Wenecji.

Od 1990 r. prowadzi Studio Projektowe oraz warsztaty mebli i detali architektonicznych
ARCHICOM we Wrocławiu. W 1996r jako Prezes Archicom zdywersyfikowała i rozszerzyła
działalność firmy o kompleksowe zarządzanie procesem inwestycyjnym i sprzedaż
mieszkań w systemie deweloperskim. Aktualnie firma specjalizuje się w projektowaniu i realizacji budynków użyteczności publicznej takich jak banki, hotele, biurowce, głownie w systemie butli to suit oraz osiedli mieszkaniowych. W uznaniu profesjonalizmu i jakości wykonywanych obiektów, oryginalnych pomysłów oraz interesujących aranżacji przestrzeni, jej firma otrzymała ponad 40 cennych nagród, w tym nagrody ministerialne, branżowe, miejskie. Za jakość obsługi klienta i przestrzeganie zasad etyki w biznesie Archicom otrzymał tytuł Przedsiębiorstwa Fair Play oraz najbardziej przyjaznego dewelopera w Polsce.

Wielokrotnie doceniano jej wkład w upiększanie przestrzeni miasta: została nagrodzona medalem od Prezydenta Dutkiewicza ”Merito de Wratislavia – Zasłużony dla Wrocławia” oraz tytułem „Człowieka Roku 2011” portalu TuWrocław.

Dorota Jarodzka–Śródka dbając budowanie relacji z klientami oraz dążąc do ukształtowania standardów branży deweloperskiej aktywnie współtworzy Polski Związek Firm Deweloperskich w strukturach lokalnych i centralnych.

 

Mirosław Półtorak
Wiceprezes Oddziału PZFD we Wrocławiu

Mirosław Półtorak, absolwent Wydziału Budownictwa Lądowego Politechniki Wrocławskiej. Odbył staże zawodowe i menadżerskie w Polsce i w Niemczech. Pracując w kraju i za granicą w wielu przedsiębiorstwach budowlanych – od 1986 do 1998 roku przeszedł całą drogę zawodową w zakresie wykonawstwa i nadzoru, począwszy od inżyniera budowy do dyrektora technicznego i prezesa firmy budowlanej.

Od 1992 r. prowadzi Biuro Obsługi Inwestorskiej „COMPLEX”, specjalizując się  w zakresie usług inwestorstwa zastępczego dla podmiotów prywatnych i publicznych.

Od 2002 r. jako Właściciel i Prezes Zarządu spółki  DOM.developer rozpoczął nowy etap zawodowy w zakresie prowadzenia działalności w sektorze  kompleksowego zarządzania procesem inwestycyjnym oraz realizacji i  sprzedaży mieszkań w systemie deweloperskim. Aktualnie firma funkcjonująca jako grupa spółek developerskich, specjalizuje się w przygotowaniu i realizacji budynków mieszkalno-usługowych, biurowych oraz kompleksowych zespołów mieszkaniowych. Ze względu na jakość obsługi Klienta i przestrzeganie zasad etyki w biznesie, DOM.developer otrzymał tytuł Przedsiębiorstwa Fair Play, tytuł Solidna Firma oraz certyfikat Dewelopera nadawany przez PZPB .

W uznaniu ciekawej architektury kreowanej przez jego Spółkę oraz profesjonalizmu i jakości wykonywanych budowli , DOM.developer  otrzymał wiele prestiżowych wyróżnień, w tym nagrody Prezydenta Miasta Wrocławia , Polskiego Związku Firm Deweloperskich oraz wyróżnienie przyznane przez Narodowy Bank Polski.

Na sukces Pana Mirosława Półtoraka i jego firm składają się także nienaganna opinia w branży i wśród Klientów oraz doświadczenie realizatorskie gwarantujące sprawne, kompetentne i elastyczne kierowanie całym procesem developerskim.

Mirosław Półtorak aktywnie działa w strukturach zarządzających Polskiego Związku Firm Deweloperskich dążąc do dalszego doskonalenia standardów polskiej branży deweloperskiej.

 

Krzysztof Ziajka
Wiceprezes Oddziału PZFD we Wrocławiu

Krzysztof Ziajka. Absolwent Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Ukończył studia menedżerskie MBA na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu.

W latach 1998 – 2003 roku pracował w firmie P.P.U. Drim Sp. z o.o. Na początku na stanowisku technika budowy, później specjalisty ds. osobowych, a od 2002 roku dyrektora ds. zarządzania personelem.

Od 2003 roku wiceprezes, a od 2011 roku prezes zarządu INKOM S.A. Przeprowadził w tym czasie kilka kluczowych dla INKOM inwestycji (w tym m.in.: osiedla domów w zabudowie szeregowej na Złotnikach i Wojnowie, budynek apartamentowy na Oporowie oraz budynki wielorodzinne na Krzykach), co pozwoliło umocnić pozycję Spółki na wrocławskim rynku mieszkaniowym. W 2010 roku INKOM nagrodzony został Diamentem miesięcznika Forbes za całokształt działalności deweloperskiej.

W wolnych chwilach aktywny narciarz, tenisista i żeglarz.

Piotr Baran
Wiceprezes Oddziału PZFD we Wrocławiu
 Piotr Baran, absolwent Wydziału Budownictwa Lądowego i Wodnego Politechniki Wrocławskiej. Po studiach zdobywał doświadczenie w prowadzeniu projektów budowlanych w rodzinnej firmie Modernbud, która od 30 lat realizuje inwestycje budowlane i deweloperskie w całej Polsce.

W 2010 roku ze swoim wieloletnim przyjacielem Piotrem Dejneką stworzył grupę kapitałową Partner Capital Group, która rozpoczęła działalność deweloperską we Wrocławiu. W trudnym dla branży deweloperskiej okresie, firma zrealizowała swój pierwszy projekt -Osiedle Słoneczny Ołtaszyn. Inwestycja odniosła sukces, dzięki czemu była kontynuowana jeszcze przez IV etapy. Obecnie Partner Capital Group prowadzi we Wrocławiu różne projekty mieszkaniowe i komercyjne.

Piotr Baran w Partner Capital Group pełni funkcję Prezesa Zarządu. Z uwagi na posiadaną wiedzę techniczną i uprawnienia budowlane pełnił funkcję Inspektora Nadzoru w realizowanych przez Spółki inwestycjach. Obecnie jego głównym celem jest sukcesywny i dynamiczny rozwój firmy w różnych segmentach branży deweloperskiej oraz pozyskiwanie i uruchamianie nowych ciekawych projektów.

Dzięki doświadczeniu zdobytemu podczas realizacji projektów deweloperskich w różnych częściach świata, wdrożył w swojej firmie obsługę Klienta na najwyższym poziomie, stąd zaufanie i bardzo dobra opinia Klientów firmy w tej niezwykle trudnej branży. Jego oczkiem w głowie jest wykańczanie mieszkań i lokali pod klucz. Tworząc pracownię projektową Partner Design na co dzień przekonuje wszystkich Klientów do kupna wykończonych mieszkań/lokali ponieważ wie, że tylko profesjonaliści mogą przygotować i zrealizować projekt tak aby Klient finalnie był usatysfakcjonowany zakupem.

W chwilach wolnych od aktywnej pracy zawodowej poświęca się hobby w postaci żeglarstwa.