Go to Top

PZFD Wrocław

Polski Związek Firm Deweloperskich od 15 lat zrzesza firmy dbające o zachowanie najwyższych standardów w branży tworzącej nowe inwestycje. 4 sierpnia 2010 roku powstał oddział PZFD z siedzibą we Wrocławiu. Od 7 lat tworzy rozmaite inicjatywy i wydarzenia, dzięki którym wpisuje się w potrzeby mieszkańców stolicy Dolnego Śląska, współuczestniczy także w rozmowach z przedstawicielami miasta, podczas których podejmowane są decyzje dotyczące zagospodarowania przestrzeni miejskiej.

PZFD Wrocław tworzy obecnie 20 firm: Archicom, DOM Development, Inkom, Osiedle Malownicze, Profit Development, Salwirak, Temar, Vantage Development, Dom.developer, mLocum, Blockpol, WPBM „Mój Dom”, Rafin, PCG, Arkop, LC Corp, Hajto Development Group, Incepti, Womak Holdings, Bouygues Immobilier. Oddział Polskiego Związku Firm Deweloperskich działa pod wspólnym hasłem „Budujemy Wrocław i standardy branży deweloperskiej”.

Główne cele współpracy deweloperów to dbałość o wysoką jakość budownictwa i działania na rzecz Wrocławian, w szczególności:
– doradztwo w zakresie zakupu mieszkania,
– informowanie o nowych inwestycjach,
– przestrzeganie wysokich standardów obsługi klienta oraz Kodeksu Dobrych Praktyk i Katalogu Zasad Umowy Deweloperskiej,
– prowadzenia dialogu z klientem,
– pozostawanie w stałych relacjach z mediami, które mają ułatwić klientom dostęp do informacji wprost od deweloperów,
– silna współpraca z miastem.

Niezwykle ważną rolą oddziału PZFD jest podejmowanie rozmów z władzami Wrocławia. 

Wrocławscy deweloperzy, bardzo poważnie podchodząc do społecznej odpowiedzialności za procesy inwestycyjne w  stolicy Dolnego Śląska, powołali Wrocławski Oddział PZFD. Będąc swego rodzaju reprezentantami mieszkańców Wrocławia, których potrzeby mieszkaniowe i związane z nimi oczekiwania realizują na co dzień, chcą aktywnie – zgodnie z potrzebami rynku i możliwościami miasta  –  kształtować wrocławski rynek nieruchomości.  Cykliczne spotkania tematyczne oddziału PZFD we Wrocławiu z władzami miasta mają na celu ustalenie zasad współpracy w sferze przyszłego rozwoju Wrocławia i rynku deweloperskiego, eliminowanie barier w procesach inwestycyjnych oraz usprawnienie procesów komunikacyjnych.

Jednym z efektów działań podjętych przez Oddział PZFD we Wrocławiu i lokalny Urząd Miejski jest publikacja książki „Rośliny drzewiaste w wielkomiejskiej przestrzeni Wrocławia”. Unikalny w skali Polski poradnik został opracowany przy współpracy z Uniwersytetem Przyrodniczym. Skierowany jest do wszystkich osób związanych z branżą, chcących „świadomie budować przestrzeń Wrocławia”. Jako lokalna inicjatywa PZFD wrocławscy deweloperzy jesienią 2010 roku zainicjowali pierwsze w kraju obchody „Dni Dewelopera”. Wydarzenie stwarza możliwość do wymiany doświadczeń i oceny rynku, a także do wzajemnej edukacji i dyskusji o kierunkach rozwoju budownictwa mieszkaniowego. Przedsięwzięcie „Dni Dewelopera” od 2010 roku tworzone jest przy silnej współpracy z Urzędem Miejskim Wrocławia, pod Honorowym Patronatem Prezydenta Wrocławia, który potwierdza wyjątkową ideę wydarzenia.