Go to Top

Jak sprawdzić dewelopera?

Jak sprawdzić dewelopera? Przed podpisaniem umowy z deweloperem warto sprawdzić jego wiarygodność.

Podpowiadamy, jak to zrobić:

1. Upewnij się, że deweloper należy do Polskiego Związku Firm Deweloperskich. Jest to organizacja, która działa od 2002 roku i skupia przedstawicieli ponad stu firm z całej Polski. Członkowie PZFD przestrzegają Kodeksu Dobrych Praktyk oraz Zasady Umowy Deweloperskiej. Te dwa dokumenty są gwarantem rzetelnego i bezpiecznego kontraktu.

2. Odwiedź stronę internetową samego dewelopera. Znajdziesz tam informacje o zrealizowanych projektach i inwestycjach. To najlepsza rekomendacja działań dewelopera.

3. Śledź artykuły prasowe, zorientuj się, czy na danego dewelopera trafia dużo skarg do organizacji konsumenckich i czego one dotyczą.

4. Porozmawiaj z mieszkańcami osiedli ukończonych przez dewelopera. Odwiedź miejsca najnowszych inwestycji. Zapytaj czy przy odbiorze mieszkania pojawiły się problemy w postaci usterek. Jeżeli tak, dowiedz się, jak deweloper na nie zareagował.

5. Zgłoś się bezpośrednio do samego dewelopera: pytaj  i proś o dokumenty. Jeżeli będzie robił problemy, jeszcze raz przemyśl decyzję o zakupie mieszkania.