Go to Top

Atrakcje

Atrakcje

  • joga i nordic walking
  • warsztaty i spotkania
  • konkursy z nagrodami
  • strefa kultury, designu i wrocławskich osiedli
  • prezentacja oferty mieszkaniowej
  • animacje dla dzieci
  • strefa chill przy Pergoli

Animacje i zabawy

Dla najmłodszych przygotowaliśmy miejsce do zabaw. Bezpieczne miejsce, w którym najmłodsi znajdą mnóstwo zabawy, podczas gdy nasi goście będą mogli bez stresu korzystać z przygotowanych atrakcji. Dzieci przebywają pod czujnym okiem opiekunki.

Joga

O poranku – od godziny 10.00 do 11.15, w sobotę i niedzielę, zorganizowane będą zajęcia z jogi. To świetny sposób na pobudkę – przygotowuje ciało do całodziennej aktywności, wzmacnia mięśnie i poprawia krążenie krwi, ale przede wszystkim wprowadza w doskonały nastrój. Zajęcia poprowadzi studio jogi Drzewo Życia.

Nordic walking

Chętni będą mogli wyruszyć na spacer po Pergoli, podczas którego nauczą się prawidłowej techniki nordic walking. To bezpieczny sport nawet dla tych, którzy na co dzień nie przepadają za aktywnością fizyczną. Na zajęcia można zabrać własne kijki. Zajęcia odbywają się w sobotę i niedzielę od 12.00 do 13.00. Poprowadzi je RightWay Fitness&Nordic Walking.

DIY – Druk stemplowy grafik na torbach bawełnianych/na papierze

Drewniane stemple używane są w tradycyjnym rękodziele indyjskim do tworzenia niepowtarzalnych wzorów na tkaninach. W sobotę uczestnicy nauczą się zdobić torby na zakupy. Zajęcia organizowane przez pracownię ceramiczną Quapcia.

Konsultacje z architektem wnętrz – urządzamy pokój dziecięcy

Podczas sobotniego spotkania z architektem wnętrz – Aleksandrą Kobylańską, właścicielką firmy Papalove, uczestnicy poznają możliwości aranżacji pokoju dla malucha. Będą mieli okazję do skonsultowania własnych pomysłów, pokazania rzutu pomieszczenia czy zainspirowania się, jak przygotować mieszkanie na nowego członka rodziny.

Partycypacja na Osiedlu Maślicach – realne działania tu i teraz

W sobotnie popołudnie uczestnicy będą mogli posłuchać prezentacji Sławomira Czerwińskiego, Przewodniczącego Zarządu Osiedla Maślice – dotyczącej działań, które są podejmowane na Maślicach. Podczas spotkania będą mogli wziąć udział w dyskusji dotyczącej potrzeb i oczekiwań mieszkańców.

Projekt P. Przestrzeń partycypacji Prospołecznej

W sobotę uczestnicy będą mogli posłuchać o projekcie partycypacji na osiedlu, realizowanym przez Koło Naukowe Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Zakład Zagospodarowania Przestrzennego Uniwersytetu Wrocławskiego. Poprowadzona będzie także dyskusja o potrzebach osiedla.

DIY – Przedmioty użytkowe i dekoracje z masy plastycznej – zajęcia ceramiczne

W niedzielę uczestnicy nauczą się lepić z masy plastycznej naczynia i dekoracje do domu. Zajęcia organizowane przez pracownię ceramiczną Quapcia.

DIY – Twoja osobowość wyrażona w kolorystyce stroju i mieszkania – zajęcia malarskie

W niedzielę uczestnicy poznają tajniki łączenia barw i doborze kolorystyki wnętrza. Będą mieli okazję malować pod czujnym okiem doświadczonej artystki. Zajęcia zostaną poprowadzone przez profesjonalną malarkę, dr Annę Borcz.